nová registrace 
BIM DAY 2012

reportáž

pozvánka
BIM DAY 2012

aktuality


BOMA: Recent Work | Guillem Baraut Bover

V rámci semináře Den ocelových konstrukcí vystoupí se svou přednáškou zástupce španělské konzultační firmy BOMA Guillem Baraut Bover. BOMA je inženýrská konzultační firma, která na tomto poli působí více než 30 let, a vždy byla úzce propojena s architektonickými ateliéry. V současnosti je největší konzultační firmou ve Španělsku, která již expandovala z Barcelony do Valencie, Bilbaa a Madridu.DEN OCELOVÝCH KOSTRUKCÍ IV. ročník


Téma: Architektura a ocel
Přednášející: Pavel Hladík, Petr Parolek, Guillem Baraut

18. dubna 2007
Press centrum pavilon E (v rámci stavebního veletrhu IBF v Brně)


Za poslední roky svého působení se neomezuje pouze na Španělsko, ale na celou Evropu i dálný východ – Čína, Saudská Arabie, Kazachstán. Mezi architekty, kteří spolupracovali s firmou BOMA patří Enric Miralles, Herzog and De Meuron, Jean Nouvel, Richard Rogers, David Chiperfield, Zaha Hadid a Enric Ruiz.
Guillem Baraut vystudoval Polytechnickou universitu v Barceloně a Architectural Association School of Archiutecture v Londýně. Od roku 2001 působí jako důležitý člen týmu statiků, kteří rozumějí architektonickým návrhům a konceptům. Tento inženýr-architekt se zaměřuje především na speciální konstrukce a komplexní statické výpočty. Hlavní úlohou statika, v podání mladého Katalánce, je být především partnerem architekta, jako tvůrce. Měl by být zároveň spolupracovníkem od samého počátku (tj. od prvních skic) až po realizaci stavby v podobě stavebního dozoru. Pak je možné zrealizovat i velice náročný a na první pohled nemožný projekt.

Dokonale zvládnuté konstrukce, které jsou vypracovány inženýry a architekty, jsou hlavní filosofií firmy BOMA. Výzkum v materiálech, metodách i technologiích vedou k propojení umění, vědy, architektury a statiky.

„Spojení s architektem již od samého počátku studie je vždy zajímavé a přináší oběma stranám užitek v obohacení projektu a vede k cestám jak udělat jakýkoliv projekt postavitelným.“ říká Baraut.


Torre Agbar. Barcelona, architekt: Jean Nouvel, b720Forum 2004. Central Building, architekti: Jacques Herzog, Pierre de Meuron

Hotel Hesperia. Barcelona, architekt: Richard Rogers, Alonso & BalaguerHotel Arts, architekt: Skidmore, Owings & Merrill (SOM)
Consorcio Zona Franca-Forum, architekt: Zaha Hadid 
O projektu dA |  Tým dA |  Sponzoring |  Kontakt |  Facebook |  Newsletter |  RSS | mapa stránek | © 2007