nová registrace 
BIM DAY 2012

pozvánka

pozvánka
BIM DAY 2012

aktuality


Digitální architekt [09] vstoupil do nového školního roku 2009/2010 dvěma přednáškami zahraničních architektů. Přednáškou o ArchiCADu startuje podzimní série Digitální architekt [09] blokem prakticky orientovaných prezentací, ve kterých postupně představíme aktuální nástroje pro architekturu a stavebnictví. Již ve čtvrtek 12. listopadu 2009 se představí ArchiCAD 13. Přednáška bude věnována filozofii práce na principu Building Information Modeling (BIM).
BIM v terminologii ArchiCADu plně vystihuje termín Virtuální budova - Virtual BuildingTM. Počítačový model reprezentující stavbu sestává z „reálných“ konstrukčních prvků jako jsou zdi, sloupy, desky, okna a dveře, a ty se zobrazují ve všech dokumentech tak, jak očekáváme. Ve 3D jako reálný model, ve 2D jako výkresy dle zvyklostí a norem, ve výkazech jako jednotlivé položky s údaji, které je popisují.

Co to je BIM

BIM je v podstatě 3D CAD, ve kterém vytvořené objekty jsou položkami v databázi. Tyto položky v sobě nesou veškeré informace potřebné během zpracování projektu a realizace stavby. Ačkoli současná praxe ukazuje, že BIM systém práce postupně nahrazuje tradiční CAD přístup, je přechod k němu spojen s obavami a to hlavně z času potřebného ke zvládnutí nového způsobu práce a hrozby neplnění závazků vůči klientům během této doby. Existuje však celá řada příkladů projekčních ateliérů, které přechod k BIM zvládli a dnes už si na dřívější způsob práce možná ani nevzpomenou a když už, tak s úsměvem.

čtvrtek 12. listopadu 2009, 18:00 hod

ArchiCAD 13
Revoluce v BIM projektování

 

 

 

V čem je ArchiCAD 13 revoluční?
Jak funguje technologie Building information Modeling (BIM)?
Zkušenosti nasazení ArchiCADu a jeho Virtuální budovy v praxi


Zvláštní hosté: Ing. arch. Jan Fousek a Ing. arch. Viktor Johanis (F2 Architekti)

Fakulta architektury ČVUT v Praze
Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice
Přednášková místnost C 223

Tiskněte "aťák" zadarmo!

Již tradičně, i ve školním roce 2009/2010, se uskuteční akce "Tiskněte aťák zadarmo!". Akce je určena posluchačům vysokých škol zaměřených na architekturu a pozemní stavitelství a umožňuje účastníkům přednášek Digitální architekt v zimním semestru vytisknout si svůj semestrální projekt zdarma. Za každou navštívenou přednášku její účastníci získají jeden kredit, který představuje tisk jednoho formátu A0 barevně zdarma na pobočkách Copy General. Podrobné informace naleznete na www.digiarch.cz/tiskzdarma.

 


 
přednášky > [09] > ArchiCAD 13 > pozvánka
O projektu dA |  Tým dA |  Sponzoring |  Kontakt |  Facebook |  Newsletter |  RSS | mapa stránek | © 2007