nová registrace 
BIM DAY 2012

pozvánka

pozvánka
BIM DAY 2012

aktuality


Tom Cederqvist |Čtvrtý rozměr: práce a výzkum C&J architects


Podzimní série přednášek Digitální architekt [09] pokračuje první listopadový týden, konkrétně ve středu 4.listopadu 2009 přednáškou finského architekta Toma Cederqvista v nedávno otevřené budově Národní technické knihovny v pražských Dejvicích.

 Tom Cederqvist (C&J architects, Finsko), finský architekt, se narodil v roce 1970. V roce 2001 obhájil diplom na University of Technology v Helsinkách.

Tom Cederqvist založil ateliér C&J architects společně s kolegou Vesa Jäntti v roce 2004, když předtím sbíral zkušenosti sedm let jako architekt v ateliéru Helin & Co Architects, kde se podílel na projektech jako například nová centrální budova Nokia World Headquarters, rozšíření Finského parlamentu či urbanistický plán lokality Fornebu v norském Oslo.

www.cej.fi


Tom Cederqvist posbíral také několik prvních cen v architektonických soutěžích, ať už soutěžil samostatně nebo jako člen týmu.

V roce 2009 získal společně s architektem Vesa Jäntti 2. cenu v mezinárodní ideové soutěži Koivusaari ve Finsku, čestné uznání za účast v soutěži na lázeňský dům v Ängelholm ve Švédsku a v neposlední řadě také první cenu ve vyzvané soutěži na centrálu firmy Konecranes ve Finsku.

C&J architects je mezinárodní architektonická kancelář, která se věnuje výzkumu novodobého městského prostředí, životního stylu a technologií. Ateliér má zkušenosti ve všech oblastech architektury. Současná práce ateliéru zahrnuje projekty ve Finsku, Rusku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě a na Ukrajině. Od svého založení v roce 2004 se ateliér zúčastnil mnoha národních i mezinárodních soutěží, ve kterých získal 8 prvních cen a několik ocenění.

Projekční tým je složen z 15 odborníků, kteří systematicky používají informační model budovy na všech stupních návrhového a projektového procesu. Řeší projekty od měřítkově malých rodinných domů, přes domy bytové, až po velké urbanistické celky.

Tom Cederqvist pravidelně přednáší o architektuře i o možnostech využití konceptu informačního modelu budovy v architektonické praxi během různých příležitostí po celém světě. Přednášel ve Finsku, Švédsku, Dánsku, Anglii, Maďarsku, Singapuru, na Maltě, ve Spojených arabských emirátech či v Rumunsku.
 


Tom Cederqvist
Čtvrtý rozměr: práce a výzkum C&J architects

Série přednášek Digitální architekt [09]
4. listopadu 2009, 20:00 hodMísto konání
Ballingův sál, Národní technická knihovna
Technická 6
Praha 6 - Dejvice

Přednáška se koná pod záštitou
Velvyslanectví Finské republiky v Praze

ve spolupráci s fimami a institucemi
Centrum pro podporu počítačové grafiky,
Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze

Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce a bude tlumočena do češtiny.

Registrace na přednášku již není možná.
Litujeme, ale kapacita sálu byla již vyčerpána.

 


 
O projektu dA |  Tým dA |  Sponzoring |  Kontakt |  Facebook |  Newsletter |  RSS | mapa stránek | © 2007