nová registrace 
BIM DAY 2012

pozvánka

pozvánka
BIM DAY 2012

aktuality


Ammar Eloueini |Digital Recall


Podzimní série přednášek Digitální architekt [09] ožije po prázdninách bezesporu atraktivní přednáškou francouzského architekta libanonského původu Ammara Elouiniho.Je to už více než deset let, co se digitální technologie dostaly jako nový modelovací nástroj na stoly architektů a designérů. A co je důležitější, je to už víc než dvakrát tak dlouho, co se digitální technologie objevily v dílnách a továrnách. Čelem novým a exotickým nástrojům se mělo za to, že nová svěží digitální představivost designérů bude překračovat dostupnou technologii. Avšak ve skutečnosti je tomu právě naopak.

Potenciál CNC výroby (fabrikace numericky řízená počítačem) zůstává stále z velké části architekty a designéry nedotčen. Až v poslední době si designéři dokázali osvojit schopnosti, jak s pomocí nových digitálních médií využívat i nové stavební možnosti.

Ammar Eloueini byl jedním z prvních, kdo založil svůj kreativní výzkum na odborné znalosti výrobního procesu CNC. Od zkoumání jednoduchých principů s dvourozměrnými šablonami se propracoval až k produkci komplexních skládaných trojrozměrných forem a postupně si tak vytvořil svůj osobitý rukopis, technickou kvalifikaci a novou, důslednou a ucelenou citlivost pro formu a materiál.

Bohudík, Ammar nezůstává pouze u experimentů doufajíce ve šťastné náhody, jak se často dělo před deseti lety. Patří mezi novou generaci architektů, kteří budují svůj repertoár z projektů, v nichž se vlastní design snoubí s výrobní technologií a které směřují k velmi provokativnímu, osobitému a inovativnímu pojetí architektury a prostoru.

Greg Lynn
 


Ammar Eloueini
Digital Recall

Série přednášek Digitální architekt [09]
29. září 2009, 18:30 hodMísto konání
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
Václavské náměstí 833/31
Praha 1

Přednáška se koná v rámci 3. ročníku
festivalu moderní a současné architektury
Architecture Week 2009

Přednáška se koná pod záštitou
Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze

za přispění firem
Centrum pro podporu počítačové grafiky,
Czech Architecture Week

Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce a bude tlumočena do češtiny.

Kapacita sálu omezena, prosíme o potvrzení účasti vyplněním kontaktního formuláře:


Příhláška na přednášku

A] Maté účet na Facebook.com?
http://www.facebook.com/event.php?eid=138364516785

B] Registrační formulář

 
O projektu dA |  Tým dA |  Sponzoring |  Kontakt |  Facebook |  Newsletter |  RSS | mapa stránek | © 2007