nová registrace 
BIM DAY 2012

reportáž

pozvánka
BIM DAY 2012

aktuality


Branko Kolarević | UPENN [USA]


Vystoupil jako třetí host v jarní sérii přednášek Digitální architekt [05]. Branko Kolarević z University of Pennsylvania nazval svoji přednášku Digital to Material. Exkurze do světa digitální avantgardy proběhla ve středu 6. dubna 2005. Branko Kolarević se ve své práci věnuje studiu a zkoumání nových možností architektury a stavitelství a tomu, jak se tyto nové výrobní možnosti odrážejí v přemýšlení o architektuře. „Můžeme mluvit skutečně o revoluci v architektuře. Nové možnosti nám daly prostor, abychom znovu zauvažovali o vztahu architektury a stavební výroby.“ říká Branko Kolarević, který sleduje tuto problematiku už od jejích počátků a jeho znalosti a přehled z něho dělají prvního „historika“ digitální avantgardy.

Branko Kolarević je profesorem na University of Pennsylvania známé jako Penn, kde vyučuje design a digitální média. Je autorem a editorem několika knih, například Architektura v digitální době: Design a výroba (2003 Spon Press) a nedávno vydané knihy Funkční architektura: Více než technika (2005 Spon Press) . Branko je bývalý prezident ACADIA (Association for Computer Aided Design in Architecture) a zakladatel Digital Design Research Lab (http://www.gsfa.upenn.edu/ddrl/) na Pennsylvánské univerzitě. Vystoupil jako třetí host v jarní sérii pře dnášek Digitální architekt [05]. Branko Kolarević z University of Pennsylvania nazval svoji přednášku Digital to Material. Exkurze do světa digitální avantgardy proběhla ve středu 6. dubna 2005. Branko Kolarević se ve své práci věnuje studiu a zkoumání nových možností architektury a stavitelství a tomu, jak se tyto nové výrobní možnosti odrážejí v přemýšlení o architektuře. „Můžeme mluvit skutečně o revoluci v architektuře. Nové možnosti nám daly prostor, abychom znovu zauvažovali o vztahu architektury a stavební výroby.“ říká Branko Kolarević, který sleduje tuto problematiku už od jejích počátků a jeho znalosti a přehled z něho dělají prvního „historika“ digitální avantgardy.

Branko Kolarević je profesorem na University of Pennsylvania známé jako Penn, kde vyučuje design a digitální média. Je autorem a editorem několika knih, například Architektura v digitální době: Design a výroba (2003 Spon Press) a nedávno vydané knihy Funkční architektura: Více než technika (2005 Spon Press) . Branko je bývalý prezident ACADIA (Association for Computer Aided Design in Architecture) a zakladatel Digital Design Research Lab (http://www.gsfa.upenn.edu/ddrl/) na Pennsylvánské univerzitě.
 
O projektu dA |  Tým dA |  Sponzoring |  Kontakt |  Facebook |  Newsletter |  RSS | mapa stránek | © 2007